Web sitemiz güncellenmektedir. Geçici eksiklik ve hatalar için özür diler, anlayışınızı rica ederiz.

Önceki Sayfa

İşe Alım Hizmetleri

ASTERA KARİYER

Tüm Kritik Roller İçin, Teknoloji Alanı Uzmanlığı ve Üst Düzey Seçme Yerleştirme Özeniyle Çalışıyoruz

Günümüzde hızla gelişen BT dünyasında oldukça sınırlı sayıdaki donanımlı yeteneğe ulaşmak, onlar ile birlikte işe alım süreçlerini yürütmek gitgide daha zorlayıcı hale geliyor. Bu nedenle işe alım, insan kaynakları departmanlarının önemli bir gündemini oluşturuyor. Doğru aday seçimi ile birlikte adayı kurumda tutabilmek de yine ayrı bir çaba gerektiriyor.

Astera kadrosu olarak konusunda lider global ve yerel firmalardaki deneyimimiz farklı kurum kültürleri ve iş modellerine hakim olmamızı sağlıyor. Bu sayede, sizi yalnızca teknik açıdan doğru yetenekler ile değil kalıcı, çalışma kültürü kurumunuza uyumlu ve fark yaratan çalışanlar ile buluşturuyoruz. Bu çerçevede müşterimizin beklentisine göre “Seçme Yerleştirme” hizmetinden bağımsız veya ilave olarak “İşe Alım Fonksiyonu”nu onlar adına yerine getiriyoruz.

Pozisyonun iş tanımının oluşturulması ve ücret seviyesinin belirlenmesi aşamasından başlayarak adayın teklif ve sonrasında işe başlangıca kadar olan tüm süreci özen ve gizlilik içinde yürütüyoruz.

Baştan Sona Özen ve Gizlilik Temelli İşe Alım Süreci

 • Sektörden gelen danışman yaklaşımı ve deneyimi ile müşteri beklentisi ve aday iletişimine değer katıyoruz.
 • Müşterilerimiz ile ihtiyaca dönük hızlı ve çevik; aynı zamanda uzun vadeyi öngören stratejik iş ortaklığını hedefliyoruz.
 • Müşterilerimiz ve adaylarımız ile ilişkilerimizde güven esasını önceliklendiriyoruz.
 • Adaylarımızın bireysel kariyer planı ve gelişimini takip ediyoruz.
 • Odağımızı koruyarak profesyonelliği de amatör ruhu da yansıtan sonuç yaklaşımı ile çalışıyoruz.
ASTERA KARİYER

20 Yılı Aşkın Teknoloji Tecrübemizle Yanınızdayız

Teknoloji Odaklı Butik Hizmet Anlayışı

Yalnızca teknoloji alanındaki üst seviye pozisyonlara odaklanıyor, referansla yönlendirilen ya da doğrudan erişimimiz olan aday veritabanıyla çalışıyoruz.

Müşteri ve Adaylara Zaman Kazandırıyoruz

Sektör tecrübemiz ile müşteri ve adaylara uygun çözümler ile zaman kazandırıyoruz.

İşe Alım Projelerinde Yüksek Başarı Oranları

Yalnızca müşterilerimizi değil, adaylarımızı da kariyer hedefleri açısından iyi anlamaya önem veriyor, doğru eşleştirme ve süreç yönetimiyle sonuca ulaşıyoruz.

ASTERA KARİYER

İşe Alım Süreçleri

1. Aşama

Hazırlık

 • Beklentiler ve Ön Analiz
 • İş Tanımı
 • Örnek Özgeçmişler ile Detaylı Analiz

2. Aşama

Araştırma

 • İlan Oluşturma ve Yayınlama
 • Aday Havuzu
 • Uzun Liste

3. Aşama

Seçim

 • Yetkinlik Bazlı Mülakat
 • Değerlendirme Merkezi
 • Kısa Liste ve Raporlama

4. Aşama

Görüşmeler

 • İşveren ve Adaylarla Birlikte Mülakat

5. Aşama

Sonuç ve Takip

 • Referans Raporları
 • Ücret Görüşmeleri
 • Teklif Süreci ve İşe Alım

İŞE ALIM SÜREÇLERİNDE

Bizi Tercih Edenler

“Bünyemize bir an önce dahil etmek ihtiyacında olduğumuz yeni arkadaşlarımızı bulmak amacı ile uzun süren ve maalesef başarısız olan bir araştırma sürecinden geçtikten sonra Ülkü Ceylan ile tanıştık. Ülkü Hanım bizim için adeta kriz halini alan bu süreci son derece profesyonel ve titiz bir şekilde ele alarak çözüm getirdi ve şirketimiz için kritik önemdeki 3 pozisyonumuzu kendisi ile çalışmaya başlamamızdan kısa süre sonra son derece doğru arkadaşlar ile doldurmuş olduk. Ülkü Hanım’ın ihtiyacımızı doğru algılayıp çok doğru analizler yaptığını, dolayısı ile hedefe odaklı, verimli ve hızlı çalışma yürüttüğünü gözlemledim. Kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Sevil Kanat

Epson - Ülke Lideri

“Teknoloji konusundaki hakimiyeti onu, doğru yeteneği arayan bir organizasyon için güçlü bir işe alım danışmanı ve güvenilir iş ortağı yapıyor. Güçlü muhakeme yeteneğinin yanısıra aynı zamanda son derece müşteri odaklıdır, daha önemlisi işin kalitesi için her türlü fikri tartışmaya açıktır. İşe alım ihtiyaçlarınız için kendisi ile çalışmanızı önemle tavsiye ederim.”

Özlem Pehlivan

SAP Türkiye - Recruitment Lead for Turkey & Greece

“İşe alım süreci dışarıdan kolay gözüken ama kendi içinde birçok zorlukları olan bir süreçtir. Doğru potansiyel adayları bulmak, onları doğru sorularla süzgeçten geçirerek firmaya filtrelenmiş nitelikli adayları sunmak, seçilen adayın referans kontrolünü yapmak gibi pek çok aktiviteyi hem yazılı olmayan gizlilik kurallarıyla yönetmek hem de kısa sürede sonuçlandırmak çok zorludur. Yukarıda anlattığım süreçleri büyük bir profesyonellik ve titizlikle yönetmek ve doğru çıktılarla her iki tarafı memnun edecek sonuçları yaratmak konusunda çok başarılı olduklarını özellikle belirtmek isterim. Yeni projelerde tekrar birlikte çalışabilmek dileğiyle.”

Hasan Gültekin

Broadcom Inc - Ülke Lideri

BİZE ULAŞIN

Bilgi Almak İçin
Formu Doldurun

İşe alım hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve uzmanlarımızla görüşmek için formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

We use cookies to give you the best experience.