Kurumsal

Astera Hakkında

Doğru Süreç Yönetimi ve Butik Hizmet Anlayışı ile Teknoloji Odaklı Danışmanlık Çözümleri

Bilişim sektöründe olmak, ışık hızı ile değişen teknoloji dünyasında yaşamaktır. Öte yandan Teknoloji ve Telekom sektörü zengin becerilerle donanmış yöneticilerin ve kaliteli uzmanların yetiştiği, son derece değerli bir insan kaynağına sahiptir. İşte bu alanda geçirdiğimiz 20 yılın tam da burada kıymetli olduğuna ve çevremize değer kattığına inanıyoruz.

Teknoloji konusunda kendi sektörünün lider kuruluşlarında Teknik Satış, Pazarlama, Kanal, Ürün, Strateji ve Ekip Yönetimi, Sistem-Altyapı Mühendislik ve Yöneticisi, Veri Ambarı Mühendisi, Veri Ambarı Analisti, Büyük Veri Mühendisi/Mimarı, Veri Bilimcisi, Yazılım Mimarı, Yazılım Yöneticisi, Siber Güvenlik Mühendisi/ Yöneticisi, Bilgi Güvenliği Mühendisi/Danışmanı/Yöneticisi, Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü/Direktörü ve CIO – CDO ve benzeri Üst Düzey Yöneticilik gibi çok farklı teknoloji ve alanlarda tecrübeler edindik.

Üstüne insan kaynakları ve koçluk alanında 10 yıla yaklaşan bir sektörel tecrübe ekledik, bu alanda değişik eğitim ve sertifikasyonlar aldık. Deneyimlerimizi hem müşteri, hem de adaylarımız ile paylaşarak seçme-yerleştirme ve koçluk hizmetleri ile sektörde değere dönüştürmeye, kendi markamız altında devam ediyoruz.

01.
01.

Adayların kariyer hedeflerini anlamak ve buna yönelik olarak önerilerde bulunmak.

02.
02.

Kurumun ve adayların kültürel uyumunu başlangıçtan itibaren ön planda tutarak seçimler yapmak.

03.
03.

Sürecin her aşamasında adayı ve firmayı açık ve net bir dille bilgilendirmek, şeffaf bir politika ile süreci takip, etmek sonuca ulaştırmak.

04.
04.

Her zaman mükemmeli aramak ve ulaşmak için organize olmak.

05.
05.

Uzun vadeli ilişkiler ancak sağlam zeminde oluşup gelişebileceği düşüncesiyle aday ve müşterilerimiz ile karşılıklı güven ortamında çalışmak.

Kurucumuzdan Mesaj Var

Uzun yıllar Bilişim Sektöründe çalışmış biri olarak, en temel sorunların insan kaynakları süreci etrafında olduğunun yakın şahidiyim. Bir adayın hem sosyal hem de teknik becerilerini anlamak, değerlendirebilmek, ilgili pozisyona uyumu konusunda doğru bir kanaate varmak kanımca özel bir yetkinlik gerektiriyor. Adayın karşısındaki değerlendiriciye saygı duyması ve güvenmesi için bu kişinin adayı anlayacak ölçüde ilgili konudan haberdar olması gerekiyor. Ayrıca, arayış içinde olan kurum da hem yetkinlik hem de adayın kurum kültürüne, değişime ayak uydurabilecek nitelikte olmasına ilişkin kaygılar besliyor. Doğru insan kaynağına ulaşmak ve işe alımın tamamlanması süreci sonlandırmıyor. Şirkete değer katan çalışanların yetkinliklerinin ve becerilerinin geliştirilmesi, kurumda yeni alanlara kayabilmelerine olanak sağlanması, diğer çalışanlara mentorluk yapabilmeleri gibi konularda da çalışmalar yapılması gerekiyor.

Teknoloji, kurumlar, yetkinlikler her geçen gün hızla değişime uğrarken İK danışmanlığı yapan firmaların bu çeviklikte çalışmasını fevkalade önemli buluyorum. Hem kendi deneyimi, hem de ekip arkadaşlarımın deneyimlerini adaylara ve kurumlara güven duydukları bir danışman ve iş ortağı olarak sunabilmek öncelikli hedefim oldu. ASTERA da bu anlayışla kuruldu.Hedefimiz, becerilerimizi, yetkinliğimizi sürekli geliştirerek, değişen ve dönüşen bu ortamda uçtan uca tüm İnsan Kaynakları Yönetimi Sürecinde kurumları destekleyen, güvenilir bir İş Ortağı ve adaylar için de kariyerlerine yön veren bir danışmanlık firması olmak.

Yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

Ülkü Ceylan,
Kurucu

EKİBİMİZ

Astera Ailesi

ulku ceylan
Ülkü CEYLAN

Kurucu

Lisans eğitimini İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliğinde, Yüksek Lisans eğitimini de Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

1989 – 2010 yılları arasında IBM Türk Şirketinde hem Teknik, hem de Satış rollerinde çalışarak, Bilişim Sektöründe derin bir deneyim edinmiştir. 2010’dan itibaren de edinmiş olduğu deneyimi farklı bir kulvarda paylaşabilmek amacıyla, “Teknoloji Sektörüne İnsan Kaynakları Yönetimi” ürünleri sunmak üzere kariyerinde bir değişim yapmıştır. İnsan kaynağına dokunan bu alanda kendini geliştirmek üzere Anadolu Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünü tamamlamış, çeşitli koçluk ve kişisel gelişim eğitimleri almıştır.

2012 yılından itibaren teknoloji alanında İnsan Kaynakları Çözümleri sunmaya başlamış ve 2014 yılında Astera İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Şirketinin kurucu ortağı olmuştur. 2020 itibariyle ise artık sahibi olduğu bu şirkette teknoloji alanında deneyimli uzman bir ekiple birlikte, hem Bilişim Sektörü firmalarına hem de, özellikle dijital dönüşümü hedef edinmiş kurumlara, seçme yerleştirmede, organizasyon danışmanlığına uzanan geniş bir portföyde hizmet vermektedir.

Görkemsu Aktaş

İnsan Kaynakları Uzmanı

Arzu Akyay

İnsan Kaynakları Danışmanı

İffet Çakmur İnceer

Danışman

Canan Onat

Danışman

Sibel Ayaz
Sibel Ayaz

Danışman

Size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz.