Önceki Sayfa

Kurumsal

Astera Hakkında

Doğru Süreç Yönetimi ve Butik Hizmet Anlayışı ile Teknoloji Odaklı Danışmanlık Çözümleri

Bilişim sektöründe olmak, ışık hızı ile değişen teknoloji dünyasında yaşamaktır. Öte yandan Teknoloji ve Telekom sektörü zengin becerilerle donanmış yöneticilerin ve kaliteli uzmanların yetiştiği, son derece değerli bir insan kaynağına sahiptir. İşte bu alanda geçirdiğimiz 20 yılın tam da burada kıymetli olduğuna ve çevremize değer kattığına inanıyoruz.

Teknoloji konusunda kendi sektörünün lider kuruluşlarında Teknik Satış, Pazarlama, Kanal, Ürün, Strateji ve Ekip Yönetimi, Sistem-Altyapı Mühendislik ve Yöneticisi, Veri Ambarı Mühendisi, Veri Ambarı Analisti, Büyük Veri Mühendisi/Mimarı, Veri Bilimcisi, Yazılım Mimarı, Yazılım Yöneticisi, Siber Güvenlik Mühendisi/ Yöneticisi, Bilgi Güvenliği Mühendisi/Danışmanı/Yöneticisi, Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü/Direktörü ve CIO – CDO ve benzeri Üst Düzey Yöneticilik gibi çok farklı teknoloji ve alanlarda tecrübeler edindik.

Üstüne insan kaynakları ve koçluk alanında 10 yıla yaklaşan bir sektörel tecrübe ekledik, bu alanda değişik eğitim ve sertifikasyonlar aldık. Deneyimlerimizi hem müşteri, hem de adaylarımız ile paylaşarak seçme-yerleştirme ve koçluk hizmetleri ile sektörde değere dönüştürmeye, kendi markamız altında devam ediyoruz.

 

Kurucumuzdan Mesaj Var

Uzun yıllar Bilişim Sektöründe çalışmış biri olarak, en temel sorunların insan kaynakları süreci etrafında olduğunun yakın şahidiyim. Bir adayın hem sosyal hem de teknik becerilerini anlamak, değerlendirebilmek, ilgili pozisyona uyumu konusunda doğru bir kanaate varmak kanımca özel bir yetkinlik gerektiriyor. Adayın karşısındaki değerlendiriciye saygı duyması ve güvenmesi için bu kişinin adayı anlayacak ölçüde ilgili konudan haberdar olması gerekiyor. Ayrıca, arayış içinde olan kurum da hem yetkinlik hem de adayın kurum kültürüne, değişime ayak uydurabilecek nitelikte olmasına ilişkin kaygılar besliyor. Doğru insan kaynağına ulaşmak ve işe alımın tamamlanması süreci sonlandırmıyor. Şirkete değer katan çalışanların yetkinliklerinin ve becerilerinin geliştirilmesi, kurumda yeni alanlara kayabilmelerine olanak sağlanması, diğer çalışanlara mentorluk yapabilmeleri gibi konularda da çalışmalar yapılması gerekiyor.

Teknoloji, kurumlar, yetkinlikler her geçen gün hızla değişime uğrarken İK danışmanlığı yapan firmaların bu çeviklikte çalışmasını fevkalade önemli buluyorum. Hem kendi deneyimi, hem de ekip arkadaşlarımın deneyimlerini adaylara ve kurumlara güven duydukları bir danışman ve iş ortağı olarak sunabilmek öncelikli hedefim oldu. ASTERA da bu anlayışla kuruldu.Hedefimiz, becerilerimizi, yetkinliğimizi sürekli geliştirerek, değişen ve dönüşen bu ortamda uçtan uca tüm İnsan Kaynakları Yönetimi Sürecinde kurumları destekleyen, güvenilir bir İş Ortağı ve adaylar için de kariyerlerine yön veren bir danışmanlık firması olmak.

Yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

Ülkü Ceylan,
Kurucu

Astera Ekibi

We use cookies to give you the best experience.