Web sitemiz güncellenmektedir. Geçici eksiklik ve hatalar için özür diler, anlayışınızı rica ederiz.

Önceki Sayfa

Lider Koçluğu

ASTERA KARİYER

Kurumlara Yön Veren Yöneticilere, Kurum ve Bireylerin İhtiyaçları Doğrultusunda Lider Koçluğu Hizmetleri Sağlıyoruz.

Astera kariyeri boyunca sektörün ihtiyaçlarını öngören ve izleyen danışmanları ile, bilgi teknolojilerinin dönüştürücü yanının, kurumlar ve rollerin dönüşümü kadar, çalışanların bakış açıları ve isteklerinin dönüşümüne de etki ettiği konusunda yetkindir. Bu nedenle, kuruma yön veren üst ve orta düzey yöneticilere, kurum ve bireylerin ihtiyacına göre Lider Koçluğu hizmetlerini sağlıyoruz. Astera Kariyer ve Danışmanlık, bu hizmetleri bünyesinde farklı ekollerden akredite koçluk eğitimini almış ve kendi kariyerlerindeki yönetsel tecrübeleriyle bu teknikleri biraraya getiren Koç Danışmanlar ile sunmaktadır.

Bu hizmet ile, hem kişisel hem de profesyonel anlamda farklı bakış açısı geliştiren yöneticilerin, yönetsel becerileri odağında vizyon sahibi liderlik becerilerini parlattığı ve içinde oldukları kurumların değişimine odaklanmasına katkı sağlıyor; ihtiyaç duyulan “Liderlik” yetkinliklerinin gelişimine de hizmet veriyoruz.

Kariyerinizin Değişim ve Gelişim Süreçlerinde Yanınızdayız

Her birey dünyaya bir amacı gerçeklestirmek için gelir ve onu özünde diğerlerinden farklı kılan değerlere sahiptir. Kişi,  çalışma ortamında ve üstlendiği görevde değerlerini bulamadığında içsel çatışmalar yaşamaya başlarlar, bu da onların yeteri kadar üretken ve kalıcı olmalarına engel teşkil eder.

Koçluk; danışan için bir değişim ve gelişim sürecidir. Danışanın farkındalığını artırıp, seçimlerini genişletip, özgüvenini artırarak değişim yaratmayı hedefler. Danışanın iş veya kişisel hayatında belirli hedefleri gerçekleştirmek üzere eyleme geçmesi ve stratejiler oluşturmasına yardımcı olur.

ASTERA KARİYER

20 Yılı Aşkın İnsan Kaynakları Tecrübemizle Yanınızdayız

Bilişim Odaklı Butik Hizmet Anlayışı

Yalnızca IT alanındaki üst seviye pozisyonlara odaklanıyor, referansla yönlendirilen ya da doğrudan erişimimiz olan aday veritabanıyla çalışıyoruz.

Her Adımda Görüşünüzü Netleştirmenize Yardımcı Oluyoruz

Kariyer hedeflerinizi belirleme ve geliştirme sürecinde doğru sorular ve yönlendirmelerle koçluk hizmeti sunuyoruz.

Fark Yaratan, Kalıcı ve Mutlu İş Hayatı

Adaylarımızın performanslarını ortaya koyabilecekleri pozisyon ve ortamları doğru algılamaları ve hedeflemeleri için çalışıyoruz.

ASTERA KARİYER

Lider Koçluğu Sürecinde Cevap Aradığımız Sorular

1.

Ben Kimim?

Beni eşsiz kılan ne? Güçlü yönlerim nelerdir? Nelerden vazgeçersem mutsuz olurum?

2.

Ne Yapmak İstiyorum?

Bundan sonraki hedefim ne?

3.

Neyi Değiştirmek İstiyorum?

Nelerle başa çıkmak istiyorum?

4.

Neredeyim?

Değiştirmek istediğim konuyla ilgili mevcut gerçeğim nedir? Erişmek istediğim hedefimin neresindeyim?

5.

Ne Yapacağım?

Bu hedefe gitmek için neleri hayatıma almalıyım? Neleri hayatımdan çıkarmalıyım? Hangi farklı seçenek ve bakış açılarını kullanacağım?

İŞE ALIM SÜREÇLERİNDE

Bizi Tercih Edenler

“Astera ile İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptığım Probil Bilgi İşlem A.Ş. ve Enocta’da, farklı pozisyonlar için birlikte çalışma fırsatımız oldu. Satış Müdürü, Network Uzmanı, Proje Yöneticisi, Kurumsal Sistemler Yöneticisi pozisyonlarına ilişkin arayışlarımızı, oldukça kısa sürelerde tamamladık. Bu arkadaşlarımızın bazılarıyla uzun yıllar birlikte çalıştık ve bazılarıyla da halen beraber çalışmaktayız. Adayın beklentilerinin bizim beklentilerimizle ve şirket kültürümüzle uyumlu olup olmadığını doğru analiz ederek her seferinde, en uygun adayı seçmemizde çok yardımcı oldu. Bilişim Sektörü, Teknoloji ve Satış alanındaki uzmanlığı ve yetkin kaynağa ulaşma gücü çok önemli; bunlara ek olarak hızlı, sonuç odaklı ve bütün taraflar için hakkaniyetli yaklaşımı; Astera'yı değer katan bir iş ortağı yapıyor.”

Umit Ilhan

Enocta - Deputy General Manager

“İşe alım süreci dışarıdan kolay gözüken ama kendi içinde birçok zorlukları olan bir süreçtir. Doğru potansiyel adayları bulmak, onları doğru sorularla süzgeçten geçirerek firmaya filtrelenmiş nitelikli adayları sunmak, seçilen adayın referans kontrolünü yapmak gibi pek çok aktiviteyi hem yazılı olmayan gizlilik kurallarıyla yönetmek hem de kısa sürede sonuçlandırmak çok zorludur. Yukarıda anlattığım süreçleri büyük bir profesyonellik ve titizlikle yönetmek ve doğru çıktılarla her iki tarafı memnun edecek sonuçları yaratmak konusunda çok başarılı olduklarını özellikle belirtmek isterim. Yeni projelerde tekrar birlikte çalışabilmek dileğiyle.”

Hasan Gültekin

Broadcom Inc - Ülke Lideri

“Bünyemize bir an önce dahil etmek ihtiyacında olduğumuz yeni arkadaşlarımızı bulmak amacı ile uzun süren ve maalesef başarısız olan bir araştırma sürecinden geçtikten sonra Ülkü Ceylan ile tanıştık. Ülkü Hanım bizim için adeta kriz halini alan bu süreci son derece profesyonel ve titiz bir şekilde ele alarak çözüm getirdi ve şirketimiz için kritik önemdeki 3 pozisyonumuzu kendisi ile çalışmaya başlamamızdan kısa süre sonra son derece doğru arkadaşlar ile doldurmuş olduk. Ülkü Hanım’ın ihtiyacımızı doğru algılayıp çok doğru analizler yaptığını, dolayısı ile hedefe odaklı, verimli ve hızlı çalışma yürüttüğünü gözlemledim. Kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Sevil Kanat

Epson - Ülke Lideri

BİZE ULAŞIN

Bilgi Almak İçin
Formu Doldurun

İşe alım hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve uzmanlarımızla görüşmek için formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

We use cookies to give you the best experience.